PURÇLUTEPE, BASKI DALINDA BRONZ MADALYA KAZANDI

18.01.2017

1.025 Kişi Okumuş

0 Yorum

“Sinop Fotoğraf Amatörleri Derneği Başkanı Erdoğan Purçlutepe’den MOF 2016 İbrahim Zaman Uluslar arası Fotoğraf Yarışmasında Baskı dalında Bronz Madalya ödülü.”

Sinop Fotoğraf Amatörleri Derneği Başkanı Erdoğan Purçlutepe 5. İbrahim Zaman Uluslar arası Fotoğraf Yarışmasında Baskı dalında Bronz Madalya aldı.

Her yıl düzenlenen Mersin Olba Fotoğraf Derneğinin Düzenlediği İbrahim Zaman Uluslar arası Fotoğraf Yarışması 6 farklı kategoride yapıldı. Doğa, Alışveriş, Renkli, Siyah Beyaz, Baskı Renkli, Baskı Siyah Beyaz dallarında yapılan yarışmaya 147 kişi 2120 fotoğraf ile katıldı.

Fotoğraf Sanatı Uluslar arası Federasyonunun (FIAP) ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonlarının (TFSF) desteklediği yarışmaya yüzlerce fotoğraf arasından “Balıkçı” adlı fotoğraf Baskı dalında Fiap Bronz, Un İşçileri adlı Fotoğraf’da Uluslar arası Fotoğrafçılar Birliği ( UPİ) Ribbon, ayıca Nota ve Yıkım İşçileri’de sergileme ödülüne layık görüldü.

Erdoğan Purçlutepe yaptığı açıklamada böyle uluslar arası bir yarışmada ödül almaktan onur duyduğunu ve Sinop ilinin en iyi şekilde temsil ettiğini söyledi.

Uluslarası yarışmalarda 100’e yakın ödül aldığını belirten Purçlutepe yarışmaya katılmakta ki amacının Fotoğraf Sanatı Uluslar arası Federasyonunun (FIAP)’ın verdiği Artist (Sanatçı) FIAP , (AFİAP) unvanı alabilmek olduğunu ve bu unvan için gerekli şartlarını oluşturduğunu belirtti. Şimdiki hedefinin Excellence (Mükemmellik) FIAP (EFIAP) unvanı almak olduğunu söyledi.

Ekim 2017 yılında başvuruların olduğunu ve aralıkta sonuçların açıklanacağını söyleyen Purçlutepe Sinop’ta bu ünvanı alan ilk kişi olacağı içinde sevindirici bir durum olduğunu açıkladı.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz