Yöresel Yemekleri Envanteri Çıkarılıyor

11.11.2017

1.056 Kişi Okumuş

0 Yorum

Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından, Sinop’un da içinde bulunduğu çeşitli illeri kapsayan proje kapsamında, Giresun’da deniz ürünlerinden yapılan yöresel yemeklerin envanterinin çıkarıldığı bildirildi.

Giresun İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Karadeniz Bölgesinde deniz ürünleri kullanılarak yapılan yöresel yemeklerin envanterini çıkarmak için yürütülen çalışma kapsamında, Giresun’da da çekimler gerçekleştirildiği belirtildi.

Açıklamada, çalışmanın Trabzon, Rize, Giresun, Ordu, Samsun, Sinop ve Bartın illerini kapsadığı aktarılarak, “Deniz ürünleri kullanılarak yapılan yöresel yemekler açısından zengin bir çeşitliliğe sahip olan Karadeniz Bölgesinin bu çeşitliliği kullanılarak, gastronomi turizmi alanında Karadeniz’in tanıtımının yapılmasına yönelik yapılan çalışma Trabzon, Rize, Giresun, Ordu, Samsun, Sinop ve Bartın illerini kapsıyor. Giresun İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinasyonunda Giresun ayağı için yapılan çalışmada çekimler tamamladı” denildi.

İlgili Terimler : ,

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz